Aktuality

  • Nabízíme dlouholeté zkušenosti
    Nabízíme dlouholeté zkušenosti a rádi Vám pomůžeme ve službách týkající se kotlů, kotelen, vzduchotechniky, tepelných čerpadlech, vytápění a chlazení, solárních kolektorech, projektové dokumentaci nebo servisem.


  • Ušetřete Kč
    Při zakoupení akčních setů tepelných čerpadel můžete  ušetřit za zásobníkový ohřívač vody12.12.2019
[Tisk]
Vítejte na stránkách

ZKM Praha, s.r.o.:
Květnového Vítězství 2/85
149 00 Praha 4
Telefon: 267 910 620
Fax: 267 910 622

Provozní doba:
Po - Čt: 8:00 - 16:00
Pá: 8:00 - 15.00
ZKMReklama
De Dietrich

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou moderní vytápěcí zařízení, které se řadí k alternativním zdrojům energie. Využívají teplo z okolního prostředí(země/vzduch/voda) a pomocí vnitřního oběhu jej převádí na vyšší teplotní hladinu vhodnou pro vytápění objektů, ohřevu užitkové vody, ohřevu bazénu, apod. Tepelná čerpadla jsou díky získané energii z okolí, která je ZDARMA a s neustále se zvyšujícími se náklady na energie čím dál, tím více ekonomicky výhodnější formou moderního vytápění.

Tepelná čerpadla dělíme do několika skupin dle toho odkud potřebné teplo získáváme a jakým médiem ho dále rozvádíme, např. vzduch/voda, odebíráme teplo z okolního vzduchu a předáváme jej topné vodě. Instalujeme tepelná čerpadla značek NIBE, DeDietrich, Mitsubishi, Brilon, Toshiba, Buderus.

Tepelné čerpadlo země/voda

Tepelné čerpadlo země-vodaTepelné čerpadlo země/voda využívá k odběru energie ze země hlubinné vrty nebo plošný kolektor. Počet a hloubka vrtů, i plocha horizontálního zemního kolektoru jsou závislé na požadovaném výkonu a uvažovaném tepelném čerpadle. Běžně se pohybují hloubky vrtů od 50m do 100m a plocha kolektoru okolo 400m2. Návrh tepelného čerpadla Vám provedeme na základě výpočtů a znalostí místních geologických podmínek.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda

Tepelné čerpadlo vzduch-vodaTepelné čerpadlo vzduch/voda využívá energii ze vzduchu ve vzduchovém výměníku, který je součástí tepelného čerpadla. Tepelná čerpadla se vyrábí ve dvou variantách venkovní(umístění zařízení mimo objekt) a vnitřní(instalace uvnitř budov, např.ve sklepních prostorech,…), popřípadě kombinací obou způsobů, tzv.split systémy.

Tepelné čerpadlo voda/voda

Tepelné čerpadlo voda-vodaTepelné čerpadlo voda/voda je méně užívaným typem tepelného čerpadla z důvodů splnění velmi náročných podmínek instalace, ovšem při splnění těchto podmínek pracují tyto stroje s mnohem nižšími náklady než výše zmíněné typy.

Tepelné čerpadlo s integrovanou rekuperační jednotkou

Tepelné čerpadlo s integrovanou rekuperační jednotkouS výstavbou nových nízkoenergetických a pasivních domů a s instalacemi nových těsnějších okenních výplní se stává problém dostatečného větrání čím dál aktuálnějším až zcela nepostradatelným. Tento problém je řešitelný systémem řízeného větrání pomocí rekuperační jednotky nebo rekuperační jednotky s tepelným čerpadlem vzduch/voda a vzduchotechnických rozvodů do jednotlivých místností. Výběrem rekuperační jednotky s tepelným čerpadlem vyřešíte jedním zařízením hned několik oblastí: - větrání, ohřev užitkové vody, vytápění objektu. Navíc je možné toto zařízení kombinovat se solárními kolektory.

NIBEKotle a kotelny | Vzduchotechnika | Tepelná čerpadla | Solární kolektory | Vytápění a topení
© 2019 ZKM Praha s.r.o. - všechna práva vyhrazena | Odkazy | Webdesign ABweb.cz